05
aug

Bez odpocinku – Ladislav Veršovský

Ladislav Veršovský
Pred revolúciou investičný námestník na generálnom riaditeľstve štátnych železníc, dnes generálny riaditeľ stavebnej spoločnosti Reding. Človek, ktorý musí mať pred sebou stále nejaký cieľ. Na ten stavebný mu stačili tri fúriky, pár lopát a tri krompáče.

„Asi by som išiel robiť vrátnika na železnicu, aby som skončil tam, kde som začínal a dokončil tak rodinnú tradíciu. Pradedo, dedo a otec robili totiž celý život na železnici.“ Tak nejako by možno trávil dôchodok Ladislav Veršovský, ktorý sa z robotníka vypracoval až na generálne riaditeľstvo železníc.

Dnes je generálom vo vlastnej stavebnej spoločnosti Reding, ktorá trvalo zamestnáva 150 ľudí. Jej základy položil v máji 1990. „Zo začiatku to bolo ťažké, na všetko som bol sám. Vo všeobecnosti panovala voči podnikateľom nedôvera. Boli považovaní za špekulantov, ktorí sa snažia rýchlo a hlavne bezprácne zbohatnúť. Nebolo si kde požičať peniaze na naštartovanie podnikania a nakúpenie aspoň základného vybavenia.“ Vystačiť si musel s párom lopát, troma krompáčmi a fúrikmi. „Už ich nemám a ani mi to neprekáža, som pragmaticky založený človek a nepotrebných vecí sa rýchlo zbavím, alebo ich darujem.“

 

Pokračovať na článok